Affisch för tv-serien Secrets Declassified with David Duchovny 2025-04-04

Secrets Declassified with David Duchovny

Från hemliga operationer och bisarra experiment till dödliga mörkläggningar och ondskefulla prylar – i denna dokumentärserie avslöjar David Duchovny regeringshemligheter i modern tid som vi alltid misstänkt, men aldrig fått svar på. Här undersöks explosiva bevis från nyligen släppta hemliga dokument som kastar nytt ljus över vad som verkligen pågår i skuggorna av nationens intressen.

Secrets Declassified with David Duchovny på TV

Här ser du när Secrets Declassified with David Duchovny visas på TV under de närmaste sju dagarna.

  1. History Channel HD – avsnitt: 1
  2. History Channel HD – avsnitt: 2

Streama Secrets Declassified with David Duchovny

Secrets Declassified with David Duchovny finns just nu att streama med abonnemang i Sverige.

Om Secrets Declassified with David Duchovny

Secrets Declassified with David Duchovny hade premiär 2025 och har 30 avsnitt fördelade på 2 säsonger. Ett avsnitt är vanligtvis omkring 41 minuter långt. Serien är fortfarande i produktion.

Skådespelare

  • David Duchovny
    Self - Host

Senaste avsnittet

Ingenious Disguises

2026-08-20 | avsnitt 20

Some disguises hide an individual, others conceal an entire operation. A CIA vaccination campaign masks a global manhunt for the world's most wanted terrorist. Sometimes the safest place to hide a secret is right out in the open.

Säsonger för Secrets Declassified with David Duchovny

  • Säsong 2

    Säsong 2

    2026 | 20 avsnitt

  • Säsong 1

    Säsong 1

    2025 | 10 avsnitt

Trailers och klipp

Genrer